DDS Thy-Mors terrænpistol i Ulfborg 25-03-2012

H3>RESULTATLISTE
pistolterræn













































































































































































































































































































5%-Skytte, Terrænskydning, Pistol cal. .22, 68
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GPA, 67
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GP32, 72
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GR, 63

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse UNG
117450Henrik Hjelm Hansen01-512 Hadsund Skf.61/28
245753Lars Johannesen09-055 Lunde SG&I55/26
351937Michael D. Buch09-140 Vissenbjerg Skytteforening46/22
4105151Jacob Jørgensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening22/10
511522Morten Kristensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening06/03

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 1
131855Thomas B. Madsen01-532 St. Restrup Skf.71/33
216916Rune Knudsen01-532 St. Restrup Skf.70/32
359362Dennis Samuelsen10-003 Korsør Skytteforening70/32
437659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening70/32
556529Finn Berg12-074 Brøndby Skf.68/31
688363Anneli Bønnicke Jensen10-409 Nykøbing Skytteforening68/31
756361Kent Vincent Andersen14-014 Toksværd Skytteforening68/31
838077Martin Høholt07-199 Fredericia Garnison Idrætsforening67/31
911589Jens Peter Larsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening66/30
1024121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub66/30
1145489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds65/30
1243974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening64/31
1329055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub63/29
1440949Henrik Rasmussen04-027 Lind Skytteforening63/29
1532164Michael Brandt04-027 Lind Skytteforening63/29
1620666Jesper Larsen07-011 Ølsted Skytteforening63/29
1724106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub62/29
1824717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub62/29
1920511Henriette Langelund07-021 Østbirk Pistol Skytter62/28
2055982Jens Peter Jensen14-053 Fensmark Skytteforening61/28
2124504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub61/28
2232357Knud Erik Sørensen04-027 Lind Skytteforening60/28
2356382Heidi Nyberg Hansen14-053 Fensmark Skytteforening60/27
2497099Carsten Bruhn02-023 Karby Skyttekreds59/27
2566086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening59/27
2614823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds58/26
2729892Jan Jørgensen04-093 Haderup Skytteforening57/26
2831374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I53/25
2931549Per Jacobsen04-024 Ikast Skf53/25
3014851Carsten Hansen01-505 Nørresundby Skf.53/24
3116843Bendt Knudsen01-532 St. Restrup Skf.46/21

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 2
117477Valther Jørgensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF66/30
244812Hanne Kathrine Petersen09-083 Rudkøbing Skyttekreds65/30
332050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I64/28
411606Gert Bedsted01-710 Vester Han Herred Skytteforening63/29
531973René Sloth Kandelsdorff04-027 Lind Skytteforening61/28
663341Flemming Rask11-048 Hørsholm Pistolforening59/27
733640Flemming Skourup07-381 Sdr. Omme Skytteforening58/27
870810Christina Lykke Eifos13-374 RI 98 Skytteforening57/26
925886Max Hald05-904 Akademisk Skytteforening, Århus57/26
1092513Henrik Lindegaard14-044 Faxe Skytteforening57/26
1188577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening57/23
1287302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening55/25
1326999Peter B. Johansen02-023 Karby Skyttekreds55/25
1424623Robert Elbrønd05-932 Århus Pistolklub55/25
1588770Henrik Jeppesen06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening55/25
1631381Poul Arne Sørensen04-009 Engesvang Skyttekreds53/25
1736813Kim Sikjær03-019 Skjern Skytteforening50/22
1820740Torben Bonde07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening48/23
1987303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening48/21
2093329Kenneth Pedersen03-019 Skjern Skytteforening47/22
2117213Dan Olsen01-505 Nørresundby Skf.45/22
2227568Søren Andersen04-083 Hem Skytteforening45/21
2312636John Olesen01-561 Hobro Egnens Skytteforening44/20
2488612Peter Stampe Jansen03-037 Ørnhøj Skytteforening36/11
2514155Søren F. Pedersen01-503 Vadum Skf.33/14
2656654Arne Eliassen14-040 Kongsted Skytteforening00/00

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 3
138811Allan Melby04-001 Viborg Skytteforening59/27
292832Sebastian Mikkelsen02-006 Hurup Skytteforening58/26
333998Allan Gejl07-381 Sdr. Omme Skytteforening57/26
4103432Ulrik Grodt07-011 Ølsted Skytteforening56/26
517021Linda Hougaard01-424 Aså Skytteforening55/25
615896Jørn H. Sørensen01-513 Vester Hassing Skf.54/25
792827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening51/23
834726Knud E. Müller07-456 Vejle Skytteforening50/21
927393Bent Stengaard04-083 Hem Skytteforening49/22
1081885Signe Elbrønd05-932 Århus Pistolklub48/22
1133961Lars Bindesbøll07-381 Sdr. Omme Skytteforening48/22
1293356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub47/19
1315497Brian H. Sørensen01-513 Vester Hassing Skf.46/22
1480150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening46/21
1528669Torben R. Hansen02-003 Sjørring Skytteforening45/21
1618772Asger Angel05-932 Århus Pistolklub45/21
1733974Jens P. Bindesbøll07-381 Sdr. Omme Skytteforening45/20
1887864Frans Jensen02-008 Snedsted Skytteforening45/20
1989048Jørn Christensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I44/21
20104356Michael Christensen01-505 Nørresundby Skf.44/21
2132869Bill Graversgaard04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I43/19
2229131Arne R. Hansen02-003 Sjørring Skytteforening42/19
23101311Gert Thorhauge Jensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening41/19
24101367Flemming Rohr Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening41/19
25102480Per Fjord Carlsen06-035 Varde Skytteforening41/15
2685238Leif Roer03-010 Videbæk Skytteforening39/18
2715402Per Schultz01-513 Vester Hassing Skf.39/17
2887769Søren Andersen08-351 Åbenrå Skytteforening38/18
2932361Knud Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I38/17
3031422Frank Hansen04-009 Engesvang Skyttekreds38/17
3184830Lars C. Larsen01-505 Nørresundby Skf.37/17
3299762Michael M Thomsen05-932 Århus Pistolklub35/14
3393595Viggo Pedersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I33/15
3428200Peter Iversen02-006 Hurup Skytteforening33/14
3571901Tony Nobis04-009 Engesvang Skyttekreds32/15
3692435Lone Stenbæk03-019 Skjern Skytteforening32/13
3785067Karin Christensen07-381 Sdr. Omme Skytteforening31/12
38102953Preben Vesterager03-019 Skjern Skytteforening29/12
3953029Villy Løje14-040 Kongsted Skytteforening25/11
40104228Steen Jensen01-505 Nørresundby Skf.24/12
41101408Finn Majgaard Jensen02-023 Karby Skyttekreds24/11
4216742Poul Fjorback01-532 St. Restrup Skf.21/10
43102637Ole Vestergaard Preetzmann Jensen02-008 Snedsted Skytteforening21/10
4484628Henrik Frank03-019 Skjern Skytteforening21/09
4516117Henrik Jensen01-505 Nørresundby Skf.18/09
46100135Lars Jespersen02-006 Hurup Skytteforening13/05
47104771Norah Lægteskov Josephsen05-127 Djurslands Pistolklub00/00
4783743Casper Juhl Jensen01-526 Støvring Skf.00/00
4791952Martin Troelsen01-526 Støvring Skf.00/00

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse VET
131414Ivan Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds66/30
230123Mads Pedersen04-083 Hem Skytteforening61/28
323724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds61/28
418474Bjarne Skibild05-127 Djurslands Pistolklub60/27
537684Niels Åge Vastrup03-019 Skjern Skytteforening59/27
681109John Harry Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening59/27
717239Bjarne Nielsen01-505 Nørresundby Skf.59/27
841920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening58/26
925936Steffen V Mogensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF57/26
1032857Bjarne Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I56/26
1134713Per Jespersen07-456 Vejle Skytteforening54/25
1223219Bent Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF54/25
1331423Erik A. Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds54/25
1418494Benny Pedersen05-127 Djurslands Pistolklub53/23
1544032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening52/23
1622786Michael Strøm05-932 Århus Pistolklub49/22
1728541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening42/19
1814365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.39/18
1936182Leif Berthelsen03-037 Ørnhøj Skytteforening36/16
2018262Ivan Jensen05-127 Djurslands Pistolklub34/15
2117700Svend Kolling06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening30/12
2214386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.29/12
2314295Leif Nielsen01-503 Vadum Skf.28/11
2413853Poul Erik Eriksen01-710 Vester Han Herred Skytteforening25/12
2517636Vagn D. Nielsen05-127 Djurslands Pistolklub24/10
2615996Benny Thomasen01-505 Nørresundby Skf.22/10
2714643Markus Hierzmann01-505 Nørresundby Skf.16/08
2827631Mads Ransborg04-083 Hem Skytteforening00/00

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GP32 – Klasse GP32
155982Jens Peter Jensen14-053 Fensmark Skytteforening72/33
229055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub72/33
316916Rune Knudsen01-532 St. Restrup Skf.72/33
443974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening69/32
520666Jesper Larsen07-011 Ølsted Skytteforening69/32
640949Henrik Rasmussen04-027 Lind Skytteforening69/31
759362Dennis Samuelsen10-003 Korsør Skytteforening68/31
832357Knud Erik Sørensen04-027 Lind Skytteforening67/32
944032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening67/31
1031855Thomas B. Madsen01-532 St. Restrup Skf.67/31
1123724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds67/31
1256361Kent Vincent Andersen14-014 Toksværd Skytteforening66/30
1324121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub66/30
1487303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening65/31
1516843Bendt Knudsen01-532 St. Restrup Skf.64/30
1629892Jan Jørgensen04-093 Haderup Skytteforening63/29
1756529Finn Berg12-074 Brøndby Skf.63/29
1811589Jens Peter Larsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening58/27
1987302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening58/27
2038811Allan Melby04-001 Viborg Skytteforening58/27
2132050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I57/26
2237659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening56/26
2315402Per Schultz01-513 Vester Hassing Skf.56/26
2488577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening55/25
2515497Brian H. Sørensen01-513 Vester Hassing Skf.51/24
2623219Bent Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF50/23
2725936Steffen V Mogensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF46/22
2815896Jørn H. Sørensen01-513 Vester Hassing Skf.44/21
2911522Morten Kristensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening43/21
3092513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening41/19
3111606Gert Bedsted01-710 Vester Han Herred Skytteforening40/19
3214295Leif Nielsen01-503 Vadum Skf.37/17
3336182Leif Berthelsen03-037 Ørnhøj Skytteforening37/16
34101311Gert Thorhauge Jensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening35/17
3571901Tony Nobis04-009 Engesvang Skyttekreds34/17
3693595Viggo Pedersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I34/16
3789048Jørn Christensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I30/14
3832361Knud Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I28/12
3980150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening25/12
4014365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.23/11
4193329Kenneth Pedersen03-019 Skjern Skytteforening23/10
42105151Jacob Jørgensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening15/07

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GPA – Klasse GPA
132357Knud Erik Sørensen04-027 Lind Skytteforening70/32
243974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening68/31
318474Bjarne Skibild05-127 Djurslands Pistolklub67/31
424106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub62/28
566086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening60/28
631374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I59/27
738077Martin Høholt07-199 Fredericia Garnison Idrætsforening58/27
863341Flemming Rask11-048 Hørsholm Pistolforening57/27
916117Henrik Jensen01-505 Nørresundby Skf.56/25
1031381Poul Arne Sørensen04-009 Engesvang Skyttekreds55/25
1145489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds54/25
1240949Henrik Rasmussen04-027 Lind Skytteforening54/24
1324121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub53/24
1456529Finn Berg12-074 Brøndby Skf.51/24
1555982Jens Peter Jensen14-053 Fensmark Skytteforening51/24
1631422Frank Hansen04-009 Engesvang Skyttekreds51/23
1718772Asger Angel05-932 Århus Pistolklub51/23
1824504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub49/23
1931414Ivan Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds48/23
2026999Peter B. Johansen02-023 Karby Skyttekreds48/22
2131423Erik A. Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds47/22
2231973René Sloth Kandelsdorff04-027 Lind Skytteforening46/21
2336813Kim Sikjær03-019 Skjern Skytteforening46/21
2444032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening45/21
2591436Helge Hulegård07-456 Vejle Skytteforening45/21
2692513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening44/21
2724623Robert Elbrønd05-932 Århus Pistolklub44/21
2822786Michael Strøm05-932 Århus Pistolklub44/20
2988770Henrik Jeppesen06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening44/20
3024717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub43/19
3184628Henrik Frank03-019 Skjern Skytteforening42/19
3241920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening40/18
3333640Flemming Skourup07-381 Sdr. Omme Skytteforening40/17
3420740Torben Bonde07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening39/18
3514155Søren F. Pedersen01-503 Vadum Skf.39/17
3618494Benny Pedersen05-127 Djurslands Pistolklub38/14
3792827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening35/17
3814386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.35/16
39104771Norah Lægteskov Josephsen05-127 Djurslands Pistolklub35/14
4087769Søren Andersen08-351 Åbenrå Skytteforening32/15
4125886Max Hald05-904 Akademisk Skytteforening, Århus32/15
4235536Kim Hylleberg Poulsen07-486 Østjydsk Pistolklub26/12
43M0001Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub26/11
4499762Michael M Thomsen05-932 Århus Pistolklub26/10
4590854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub25/12
4617477Valther Jørgensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF25/11
4732164Michael Brandt04-027 Lind Skytteforening24/12
4893329Kenneth Pedersen03-019 Skjern Skytteforening22/11
49103432Ulrik Grodt07-011 Ølsted Skytteforening21/09
5015402Per Schultz01-513 Vester Hassing Skf.20/09
5137684Niels Åge Vastrup03-019 Skjern Skytteforening20/08
5253029Villy Løje14-040 Kongsted Skytteforening13/04
5328483Mathias Yde04-106 Skive Pistolklub12/05

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GR – Klasse GR
156529Finn Berg12-074 Brøndby Skf.69/31
220666Jesper Larsen07-011 Ølsted Skytteforening65/31
324106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub65/30
424121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub63/29
532857Bjarne Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I63/29
624717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub61/29
745489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds59/28
832164Michael Brandt04-027 Lind Skytteforening59/27
931973René Sloth Kandelsdorff04-027 Lind Skytteforening59/27
1081885Signe Elbrønd05-932 Århus Pistolklub58/27
1118474Bjarne Skibild05-127 Djurslands Pistolklub58/26
1214851Carsten Hansen01-505 Nørresundby Skf.55/26
1322786Michael Strøm05-932 Århus Pistolklub53/24
1423724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds52/25
1555982Jens Peter Jensen14-053 Fensmark Skytteforening51/23
1688612Peter Stampe Jansen03-037 Ørnhøj Skytteforening49/18
1724623Robert Elbrønd05-932 Århus Pistolklub48/23
1824504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub48/22
1917239Bjarne Nielsen01-505 Nørresundby Skf.46/23
2041920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening46/21
2120740Torben Bonde07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening45/20
2214386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.45/20
2392513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening44/21
2487302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening44/19
2580150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening41/19
2693356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub41/17
2788770Henrik Jeppesen06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening40/18
2818772Asger Angel05-932 Århus Pistolklub39/18
29103432Ulrik Grodt07-003 Løsning-Hedensted Skytteforening39/18
3017213Dan Olsen01-505 Nørresundby Skf.38/19
3187303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening37/18
3281109John Harry Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening36/16
3399762Michael M Thomsen05-932 Århus Pistolklub35/15
3492832Sebastian Mikkelsen02-006 Hurup Skytteforening34/14
35102953Preben Vesterager03-019 Skjern Skytteforening33/15
3684830Lars C. Larsen01-505 Nørresundby Skf.32/15
3728483Mathias Yde04-011 Skive Skytteforening32/14
38104356Michael Christensen01-505 Nørresundby Skf.31/15
3953029Villy Løje14-040 Kongsted Skytteforening31/14
4030123Mads Pedersen04-083 Hem Skytteforening30/14
4114365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.30/14
4218494Benny Pedersen05-127 Djurslands Pistolklub28/11
4392827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening28/11
4428541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening27/13
4527333Ole Kristensen04-106 Skive Pistolklub27/13
46101367Flemming Rohr Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening27/12
4716742Poul Fjorback01-532 St. Restrup Skf.27/12
4813853Poul Erik Eriksen01-710 Vester Han Herred Skytteforening23/11
4914155Søren F. Pedersen01-503 Vadum Skf.22/10
50104228Steen Jensen01-505 Nørresundby Skf.20/10
5190854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub20/10
5232869Bill Graversgaard04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I20/10
5317636Vagn D. Nielsen05-127 Djurslands Pistolklub18/07
54100135Lars Jespersen02-006 Hurup Skytteforening17/08
5514643Markus Hierzmann01-505 Nørresundby Skf.16/08
5687864Frans Jensen02-008 Snedsted Skytteforening16/07
57104771Norah Lægteskov Josephsen05-127 Djurslands Pistolklub15/07
5817700Svend Kolling06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening14/07
59102637Ole Vestergaard Preetzmann Jensen02-008 Snedsted Skytteforening08/04
60M0001Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub06/03
6187769Søren Andersen08-351 Åbenrå Skytteforening02/01

Næstrup Åben 30-31/05-2012

RESULTATLISTE
DDS Thy – Mors – Åbent Stævne 2012




































































































































































































 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab BK1
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/14    200/13    400/27G
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/08    200/11    400/19S
390340Mathias Nielsen02-003 Sjørring Skytteforening198/07    199/11    397/18B
393790Henrik Lynggaard02-029 Bjergby SGI&U198/07    199/11    397/18P
588024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/07    198/08    396/15
693561Mogens Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10    199/07    395/17
788271Mia Meyer Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening199/10    196/08    395/18
893640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/08    195/10    393/18
995573Andreas Alstrup02-029 Bjergby SGI&U194/03    198/08    392/11
1092382Nana Bloch02-003 Sjørring Skytteforening196/08    195/06    391/14
1197734Kristian Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening195/08    194/04    389/12
1296500Lasse Weiskvist02-029 Bjergby SGI&U194/08    191/04    385/12

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab BK2
1103302Dennis Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/12    193/08    390/20G
298860Charlotte Falsig Jensen02-023 Karby Skyttekreds192/06    192/05    384/11S

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab BK3
1104943Marie Kjær Jensen02-029 Bjergby SGI&U195/06    198/13    393/19G
2102713Markus Erbs02-029 Bjergby SGI&U195/07    198/11    393/18S
385621Rasmus Immersen02-003 Sjørring Skytteforening194/05    193/03    387/08B
487346Oliver Dahl Pedersen02-003 Sjørring Skytteforening191/05    192/04    383/09
5105003Bjarke Møller Thing02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/04    189/04    383/08
699925Kasper Albrektsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening187/05    194/05    381/10
7106221Vincent G. Vestergaard02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/02    195/07    377/09
8104788Elias Würtz Vestergaard02-029 Bjergby SGI&U187/02    189/03    376/05
997739Michael T. Rasmusssen02-029 Bjergby SGI&U186/03    185/01    371/04
10106220Kasper Hjorth Lousdal02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/03    179/01    360/04
11106224Annika Overbeck02-004 Boddum-Ydby Skytteforening165/01    168/00    333/01

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab J1
196977Sara Bloch02-003 Sjørring Skytteforening198/10    199/10    397/20G
227027Michelle Thomassen02-029 Bjergby SGI&U198/08    196/08    394/16S
385377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/06    194/07    388/13B

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab J2
129074Claus Hove Birch02-001 Thisted Skyttekreds196/09    199/08    395/17G
228188Stefan Hasager02-004 Boddum-Ydby Skytteforening199/15    196/10    395/25S
328860Mads Bakke Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds194/06    200/12    394/18B
428864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening196/08    197/05    393/13
580941Jakob Krog Sloth02-001 Thisted Skyttekreds199/11    192/06    391/17
628847Marie Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/06    194/04    383/10

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab UNG
129106Camilla Sofie Bårup Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds190/06    193/09    383/15G
228425Thore P. Mejlholm02-001 Thisted Skyttekreds190/06    191/06    381/12S
326979Stefanie Emilie Nielsen02-023 Karby Skyttekreds190/09    189/08    379/17B
433494Morten S. Pedersen07-437 Ullerup Skytteforening185/06    189/03    374/09
528787Morten Kær02-003 Sjørring Skytteforening169/00    177/03    346/03

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10    194/12    390/22G
217033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds194/03    194/07    388/10S
329023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening194/08    188/04    382/12B

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening190/07    187/06    377/13G

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/01    187/06    369/07G
226939Ejvind M. Jensen02-029 Bjergby SGI&U178/07    178/04    356/11S

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab V1
129126Bent Olesen02-003 Sjørring Skytteforening198/08    199/13    397/21G
228158Kurt Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/02    193/06    387/08S

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab V2
128663Verner Jørgensen02-003 Sjørring Skytteforening193/08    191/04    384/12G
293637Bent Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening192/04    191/02    383/06S
3101592Elly Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/01    184/02    365/03B
4101367Flemming Rohr Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening182/00    173/03    355/03

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab ÅK1
128830Mette Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/14    199/11    399/25G
229117Bitten Hansen02-003 Sjørring Skytteforening196/06    199/07    395/13S
388266Inge Futtrup02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/10    197/08    394/18B
428459Ole Madsen02-003 Sjørring Skytteforening193/05    195/06    388/11
588263Claus Korsgård02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/07    194/07    388/14
629045Erik Reinbach Hansen02-003 Sjørring Skytteforening191/08    196/04    387/12
782605Lise Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening198/07    189/04    387/11
829136Anni Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/05    193/03    382/08

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab ÅK2
128466Nikolaj Madsen02-003 Sjørring Skytteforening197/08    196/08    393/16G
228896Lars Brandi02-001 Thisted Skyttekreds193/07    196/09    389/16S
3106212Niels Ole Jensen02-029 Bjergby SGI&U193/03    195/07    388/10B
4104000Liselotte Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening191/02    194/07    385/09
528517Karl Jonasen02-003 Sjørring Skytteforening191/01    192/06    383/07

 

 

Gevær, 50m. – Klasse BK1
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/14P
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/08P
388271Mia Meyer Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening199/10P
493640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/08
588024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/07
590340Mathias Nielsen02-003 Sjørring Skytteforening198/07
593790Henrik Lynggaard02-029 Bjergby SGI&U198/07
893561Mogens Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10
992382Nana Bloch02-003 Sjørring Skytteforening196/08
1097734Kristian Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening195/08
1196500Lasse Weiskvist02-029 Bjergby SGI&U194/08
1295573Andreas Alstrup02-029 Bjergby SGI&U194/03

 

 

Gevær, 50m. – Klasse BK2
1103302Dennis Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/12P
298860Charlotte Falsig Jensen02-023 Karby Skyttekreds192/06

 

 

Gevær, 50m. – Klasse BK3
1102713Markus Erbs02-029 Bjergby SGI&U195/07P
2104943Marie Kjær Jensen02-029 Bjergby SGI&U195/06P
385621Rasmus Immersen02-003 Sjørring Skytteforening194/05P
4105003Bjarke Møller Thing02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/04P
599642Rasmus Jensen02-008 Snedsted Skytteforening192/07
687346Oliver Dahl Pedersen02-003 Sjørring Skytteforening191/05
796975Nicolai Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening190/04
8106222Marc Lund Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening189/04
999925Kasper Albrektsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening187/05
10104788Elias Würtz Vestergaard02-029 Bjergby SGI&U187/02
1197739Michael T. Rasmusssen02-029 Bjergby SGI&U186/03
12103286Jesper Daniel Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening183/04
13106221Vincent G. Vestergaard02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/02
14106220Kasper Hjorth Lousdal02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/03
15106224Annika Overbeck02-004 Boddum-Ydby Skytteforening165/01
16106223Mikkel Lund Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening148/00

 

 

Gevær, 50m. – Klasse J1
196977Sara Bloch02-003 Sjørring Skytteforening198/10P
227027Michelle Thomassen02-029 Bjergby SGI&U198/08
385377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/06

 

 

Gevær, 50m. – Klasse J2
128188Stefan Hasager02-004 Boddum-Ydby Skytteforening199/15P
280941Jakob Krog Sloth02-001 Thisted Skyttekreds199/11P
329074Claus Hove Birch02-001 Thisted Skyttekreds196/09
428864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening196/08
528860Mads Bakke Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds194/06
682600Celine Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening191/05
728847Marie Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/06

 

 

Gevær, 50m. – Klasse UNG
126979Stefanie Emilie Nielsen02-023 Karby Skyttekreds190/09P
228425Thore P. Mejlholm02-001 Thisted Skyttekreds190/06
229106Camilla Sofie Bårup Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds190/06
433494Morten S. Pedersen07-437 Ullerup Skytteforening185/06
528787Morten Kær02-003 Sjørring Skytteforening169/00

 

 

Gevær, 50m. – Klasse 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10P
229023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening194/08
317033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds194/03

 

 

Gevær, 50m. – Klasse 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening190/07P

 

 

Gevær, 50m. – Klasse 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/01P
226939Ejvind M. Jensen02-029 Bjergby SGI&U178/07

 

 

Gevær, 50m. – Klasse V1
129126Bent Olesen02-003 Sjørring Skytteforening198/08P
228158Kurt Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/02
328851Maren B. Pedersen02-003 Sjørring Skytteforening191/04

 

 

Gevær, 50m. – Klasse V2
128663Verner Jørgensen02-003 Sjørring Skytteforening193/08P
293637Bent Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening192/04P
3101367Flemming Rohr Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening182/00
428414Bent Erik Jensen02-003 Sjørring Skytteforening181/02
5101592Elly Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/01
6105711Poul Erik Jeppesen02-003 Sjørring Skytteforening152/00

 

 

Gevær, 50m. – Klasse ÅK1
128830Mette Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/14P
282605Lise Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening198/07P
388266Inge Futtrup02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/10
429117Bitten Hansen02-003 Sjørring Skytteforening196/06
588263Claus Korsgård02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/07
628459Ole Madsen02-003 Sjørring Skytteforening193/05
729045Erik Reinbach Hansen02-003 Sjørring Skytteforening191/08
829136Anni Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/05

 

 

Gevær, 50m. – Klasse ÅK2
128466Nikolaj Madsen02-003 Sjørring Skytteforening197/08P
285376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10P
328896Lars Brandi02-001 Thisted Skyttekreds193/07
4106212Niels Ole Jensen02-029 Bjergby SGI&U193/03
5104000Liselotte Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening191/02
628517Karl Jonasen02-003 Sjørring Skytteforening191/01
7106430Daniel Badstue Kirk02-003 Sjørring Skytteforening188/03
8106433Thomas Holm02-003 Sjørring Skytteforening186/01
9102656Majbritt Thoftdahl02-008 Snedsted Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening150/05    148/08    298/13G
293640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03    146/03    291/06S
388024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/11    144/06    290/17B
491423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening138/02    138/01    276/03

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab JUN
128864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening147/04    147/07    294/11G
285377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening141/02    145/03    286/05S

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening147/10    147/08    294/18G
229023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening139/02    146/03    285/05S

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening137/01    131/00    268/01G

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening132/00    131/02    263/02G

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab V1
185376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03    150/06    295/09G

 

 

Gevær, 200m. – Klasse BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening150/05P
288024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/11
393640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03
491423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening138/02

 

 

Gevær, 200m. – Klasse JUN
128864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening147/04P
285377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening141/02

 

 

Gevær, 200m. – Klasse 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening147/10P
229023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening139/02

 

 

Gevær, 200m. – Klasse 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening137/01P

 

 

Gevær, 200m. – Klasse 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening132/00P

 

 

Gevær, 200m. – Klasse V1
185376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03P

 

 

Gevær, 200m. – Klasse ÅK2
128787Morten Kær02-003 Sjørring Skytteforening143/03P

 

 

Gevær, 300m. – Mesterskab BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/04    147/07    293/11G
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening133/01    135/01    268/02S

 

 

Gevær, 300m. – Mesterskab JUN
185377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening140/02    136/05    276/07G

 

 

Gevær, 300m. – Klasse BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/04P
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening133/01

 

 

Gevær, 300m. – Klasse JUN
185377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening140/02P

 

 

Gevær, 300m. – Klasse 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening284/09P

 

 

Gevær, 300m. – Klasse ÅKL
185376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening140/04P

 

 

Standardpistol, 25m. – Klasse 1
128779Niels Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening540/86P

 

 

Standardpistol, 25m. – Klasse VET
196482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening509/79P
229107Børge Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening494/81

 

 

Standardpistol, 25m. – Klasse ÅKL
128712Steen Kruse Jensen02-003 Sjørring Skytteforening553/93P
293356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub506/92

 

 

Finpistol, 25m. – Klasse 1
129055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub555/86P

 

 

Finpistol, 25m. – Klasse VET
196482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening489/93P

 

 

Finpistol, 25m. – Klasse ÅKL
193356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub514/84P
2104719Elisa Wagner Jensen02-001 Thisted Skyttekreds478/78

 

 

Grovvåben, 25m. – GP32 – Klasse GP32
129055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub380/100P
228267Knud Iversen02-006 Hurup Skytteforening371/95
388577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening346/81

 

 

Grovvåben, 25m. – GPA – Klasse GPA
184771Erik Andersen02-008 Snedsted Skytteforening307/80P
228779Niels Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening296/91
328583Bjarne Elgård02-008 Snedsted Skytteforening250/74
493356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub250/66

 

 

Grovvåben, 25m. – GR – Klasse GR
193356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub343/95P
292832Sebastian Mikkelsen02-006 Hurup Skytteforening332/86P
328541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening304/83
428200Peter Iversen02-006 Hurup Skytteforening281/67
596482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening273/81
6102637Ole Vestergaard Preetzmann Jensen02-008 Snedsted Skytteforening175/34

Pistol terrænstævne i Karby 03-06-2012

RESULTATLISTE
Karby-Hurup pistol terræn

karby-hurup pistolterræn










































Station 1SkiveFarveAfstandStilling
Mål 1S10 HorisontalGrøn25Stående
Mål 2Oval 1Grøn25
Mål 3Triangel 1Gul25
Mål 4Triangel 2Sort25
Mål 5S10 HorisontalGul25
Station 2
Mål 1B10094Stående
Station 3
Mål 1C30Grøn30Lav knælende
Mål 2C25Sort25
Mål 3C20Gul20
Mål 4C15Grøn15,5
Mål 5C10Sort11
Station 4
Mål 11/3Sort51Høj knælende
Mål 2Oval 4Gul41
Mål 3Oval 3Grøn31
Mål 4Oval 3Gul31
Station 5
Mål 1B65Sort58Stående
Mål 2B45Grøn42
Mål 3S15 HorisontalGul36
Mål 41/8Grøn36
Mål 5S5 VertikalGrøn15,5
Station 6
Mål 1Rondelle 3Sort34Liggende
Mål 2Rondelle 3Sort34
Mål 3Rondelle 1Grøn11
Mål 4Rondelle 1Gul11
Station 7
Mål 11/7Gul30Siddende
Mål 21/7Grøn
Mål 31/7Sort
Mål 41/7Grøn
Mål 51/7Gul
Station 8
Mål 1S25 HorisontalSort58Stående
Mål 2S20 HorisontalGul
Mål 3S20 HorisontalGrøn










































































































































































































































































5%-Skytte, Terrænskydning, Pistol cal. .22, 63
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GPA, 56
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GP32, 63
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GR, 62

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse UNG
192240Rasmus Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug55/25
292177Martin Kolling05-136 Assentoft Skytteforening29/14

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 1
155667Anker Sewohl14-038 Storstrømmens Skytteforening68/31
243974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening67/31
324121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub67/30
429559Kim Frandsen03-021 Struer Skyttekreds64/29
537659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening64/28
645489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds63/28
731374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I62/29
824717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub62/28
920666Jesper Larsen07-011 Ølsted Skytteforening61/28
1014860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds61/28
1128779Niels Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening61/26
1240949Henrik Rasmussen04-027 Lind Skytteforening60/28
1324106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub59/27
1426454Andreas Andersson05-901 Skytteklubben DSB/ASF58/26
1528919Klaus Steffensen02-017 Thisted Pistolklub57/27
1681128Jan Lennert Andersen04-009 Engesvang Skyttekreds57/26
1714823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds56/25
1897099Carsten Bruhn02-023 Karby Skyttekreds54/24
1932035Peter Davis04-027 Lind Skytteforening53/24
2024801Lars Gregersen05-901 Skytteklubben DSB/ASF53/24
2129055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub51/23
2278290David Dam Olsson05-901 Skytteklubben DSB/ASF49/22
2311589Jens Peter Larsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening48/21
2431549Per Jacobsen04-024 Ikast Skf47/20
2534458Lars Schmidt07-456 Vejle Skytteforening46/20
2616843Bendt Knudsen01-532 St. Restrup Skf.45/21
2724504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub43/20
2812731Torben B. Schmidt01-532 St. Restrup Skf.41/19
29105762Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub35/15

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 2
132017Poul Nykjær04-027 Lind Skytteforening63/29
2103432Ulrik Grodt07-011 Ølsted Skytteforening61/28
331381Poul Arne Sørensen04-009 Engesvang Skyttekreds60/27
467769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening59/26
513216Henrik Jensen01-526 Støvring Skf.58/28
687302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening57/27
756654Arne Eliassen14-040 Kongsted Skytteforening57/26
892513Henrik Lindegaard14-044 Faxe Skytteforening57/24
917570Frank Kristensen05-119 Allingåbro Skytteforening56/27
1032050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I56/26
1184771Erik Andersen02-008 Snedsted Skytteforening55/26
1287303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening54/25
1393718Mads Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug54/25
1424998Torben Brohus05-932 Århus Pistolklub54/24
1590761Kim Nørskov02-023 Karby Skyttekreds53/25
1612636John Olesen01-561 Hobro Egnens Skytteforening53/24
1780150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening52/25
1816943Peter Bentsen01-424 Aså Skytteforening51/24
1988577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening51/23
2099727Palle Damgaard Nielsen13-374 RI 98 Skytteforening50/19
2129009Henrik Steffensen02-017 Thisted Pistolklub44/20
2237741Merete Mogensen03-019 Skjern Skytteforening36/14
2313030Brian Pedersen01-526 Støvring Skf.35/16
2488612Peter Stampe Jansen03-037 Ørnhøj Skytteforening26/09

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 3
189919Carina Molsing Sørensen10-009 Ringsted Skytteforening62/29
286998Hasse Nielsen14-058 Vordingborg Skytteforening62/28
322736Allan Nielsen04-014 Silkeborg Skyttekreds60/26
493356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub58/25
517021Linda Hougaard01-424 Aså Skytteforening52/24
616532Benny Sørensen01-532 St. Restrup Skf.51/25
734726Knud E. Müller07-456 Vejle Skytteforening50/23
818137Karsten Sørensen05-136 Assentoft Skytteforening49/23
922548Jan Bøgely04-014 Silkeborg Skyttekreds49/23
1088234Mikael Bo Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds48/22
11105895Thomas Borgen13-374 RI 98 Skytteforening46/20
1232869Bill Graversgaard04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I45/21
1391439Henrik Koustrup03-021 Struer Skyttekreds44/20
14105170Kosta Klasnic05-127 Djurslands Pistolklub41/20
1591952Martin Troelsen01-526 Støvring Skf.41/20
1692430Erling Koling05-136 Assentoft Skytteforening40/19
1790854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub39/19
18101408Finn Majgaard Jensen02-023 Karby Skyttekreds39/18
1928669Torben R. Hansen02-003 Sjørring Skytteforening38/18
2071901Tony Nobis04-009 Engesvang Skyttekreds38/18
2189048Jørn Christensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I38/17
22105366Mads Damgård Møller07-456 Vejle Skytteforening38/15
2392827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening37/17
2456844Flemming Jaszczak10-009 Ringsted Skytteforening36/15
2583743Casper Juhl Jensen01-526 Støvring Skf.35/15
26102480Per Fjord Carlsen06-035 Varde Skytteforening35/12
27100591Rolf Jensen04-009 Engesvang Skyttekreds31/14
2894451Roland Bernhard Cornely02-008 Snedsted Skytteforening29/14
29102953Preben Vesterager03-019 Skjern Skytteforening28/13
3093595Viggo Pedersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I26/12
3191152Gitte Nysten Hansen05-932 Århus Pistolklub24/10
32101311Gert Thorhauge Jensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening21/10
3328583Bjarne Elgård02-008 Snedsted Skytteforening21/10

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse VET
181109John Harry Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening59/26
241920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening58/28
323724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds56/26
413406Jens Grundvad03-019 Skjern Skytteforening55/25
536861Finn Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening55/25
632857Bjarne Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I53/23
723219Bent Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF50/24
828541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening50/24
923961Uffe Høgh05-932 Århus Pistolklub50/23
1022935Kurt Persen05-119 Allingåbro Skytteforening49/23
1131414Ivan Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds47/22
1244032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening47/22
1313293Per S. Nielsen01-526 Støvring Skf.46/21
1431423Erik A. Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds45/21
1523200Solveig Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF45/21
1618494Benny Pedersen05-127 Djurslands Pistolklub44/20
1717856Ole Møland Mortensen05-127 Djurslands Pistolklub43/21
1829712John Andresen03-021 Struer Skyttekreds39/18
1934941Laurits Herløv07-456 Vejle Skytteforening39/18
2021143John Walker07-456 Vejle Skytteforening39/17
2125936Steffen V Mogensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF38/18
2214365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.37/17
2314386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.37/16
2436182Leif Berthelsen03-037 Ørnhøj Skytteforening35/17
2517700Svend Kolling06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening35/16
2618089Kristian Egelund05-136 Assentoft Skytteforening35/15
2796482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening34/16
2818262Ivan Jensen05-127 Djurslands Pistolklub32/15
2913853Poul Erik Eriksen01-710 Vester Han Herred Skytteforening27/13
3095341Jørgen Nielsen04-027 Lind Skytteforening26/11
3118455Carl Erik Iversen05-127 Djurslands Pistolklub19/09
3232690Erik Pedersen04-027 Lind Skytteforening14/07
3397417Mogens Poetzsch02-003 Sjørring Skytteforening14/06

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GP32 – Klasse GP32
143974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening69/31
287303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening63/29
313406Jens Grundvad03-019 Skjern Skytteforening62/28
480150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening62/27
537659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening61/29
634458Lars Schmidt07-456 Vejle Skytteforening60/26
787302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening59/28
840949Henrik Rasmussen04-027 Lind Skytteforening59/26
929055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub58/27
1020666Jesper Larsen07-011 Ølsted Skytteforening57/28
1166086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening57/27
1224998Torben Brohus05-932 Århus Pistolklub56/26
1323724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds56/26
1416943Peter Bentsen01-424 Aså Skytteforening55/26
1581128Jan Lennert Andersen04-009 Engesvang Skyttekreds55/25
1614860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds54/26
1732050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I54/25
1844032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening54/25
1981109John Harry Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening54/24
2024106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub53/25
2192827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening52/23
2211589Jens Peter Larsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening51/23
2331374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I49/23
2416843Bendt Knudsen01-532 St. Restrup Skf.49/23
2588577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening48/23
2617021Linda Hougaard01-424 Aså Skytteforening47/22
2724504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub47/22
28101311Gert Thorhauge Jensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening45/21
2916532Benny Sørensen01-532 St. Restrup Skf.45/21
3092240Rasmus Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug39/19
3128583Bjarne Elgård02-008 Snedsted Skytteforening33/14
3236182Leif Berthelsen03-037 Ørnhøj Skytteforening28/12
3393595Viggo Pedersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I27/12
3484771Erik Andersen02-008 Snedsted Skytteforening25/11
35102953Preben Vesterager03-019 Skjern Skytteforening22/10
3671901Tony Nobis04-009 Engesvang Skyttekreds21/10
3791152Gitte Nysten Hansen05-932 Århus Pistolklub15/06

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GPA – Klasse GPA
124121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub57/27
243974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening57/26
317570Frank Kristensen05-119 Allingåbro Skytteforening56/26
497099Carsten Bruhn02-023 Karby Skyttekreds56/25
529559Kim Frandsen03-021 Struer Skyttekreds55/26
645489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds54/25
766086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening54/25
878290David Dam Olsson05-901 Skytteklubben DSB/ASF52/24
936861Finn Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening52/24
1092513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening51/23
1144032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening49/23
1213406Jens Grundvad03-019 Skjern Skytteforening49/22
1324717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub46/22
14103432Ulrik Grodt07-011 Ølsted Skytteforening46/22
1523961Uffe Høgh05-932 Århus Pistolklub46/20
1631381Poul Arne Sørensen04-009 Engesvang Skyttekreds44/22
1714386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.44/20
18105762Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub43/21
1924504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub43/21
2023724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds43/20
21105895Thomas Borgen13-374 RI 98 Skytteforening43/18
2222736Allan Nielsen04-014 Silkeborg Skyttekreds42/20
2337659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening42/20
2467769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening42/18
2532017Poul Nykjær04-027 Lind Skytteforening42/18
2624998Torben Brohus05-932 Århus Pistolklub40/19
2732050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I40/18
2888577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening40/18
2926454Andreas Andersson05-901 Skytteklubben DSB/ASF38/19
3031414Ivan Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds38/18
3131423Erik A. Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds37/17
3256654Arne Eliassen14-040 Kongsted Skytteforening36/17
3335536Kim Hylleberg Poulsen07-486 Østjydsk Pistolklub36/17
3413216Henrik Jensen01-526 Støvring Skf.35/17
3593718Mads Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug35/16
3625936Steffen V Mogensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF35/16
3729712John Andresen03-021 Struer Skyttekreds35/15
3812731Torben B. Schmidt01-532 St. Restrup Skf.34/16
3992177Martin Kolling05-136 Assentoft Skytteforening32/15
4022935Kurt Persen05-119 Allingåbro Skytteforening32/14
41105170Kosta Klasnic05-127 Djurslands Pistolklub32/14
4290854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub31/15
4389919Carina Molsing Sørensen10-009 Ringsted Skytteforening31/15
4423200Solveig Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF31/14
4592827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening31/13
4695341Jørgen Nielsen04-027 Lind Skytteforening29/14
4714365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.29/14
4899727Palle Damgaard Nielsen13-374 RI 98 Skytteforening29/13
4989048Jørn Christensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I28/13
50102480Per Fjord Carlsen06-035 Varde Skytteforening28/13
5112636John Olesen01-561 Hobro Egnens Skytteforening26/13
5286998Hasse Nielsen14-058 Vordingborg Skytteforening26/12
5322548Jan Bøgely04-014 Silkeborg Skyttekreds26/12
5441920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening26/12
5593356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub22/10
5688234Mikael Bo Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds21/10
5718262Ivan Jensen05-127 Djurslands Pistolklub14/07

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GR – Klasse GR
124106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub68/30
224121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub66/30
329055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub62/29
432857Bjarne Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I62/29
580150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening58/27
631374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I57/27
745489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds53/26
824801Lars Gregersen05-901 Skytteklubben DSB/ASF53/24
923961Uffe Høgh05-932 Århus Pistolklub50/23
1087302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening50/22
1121143John Walker07-456 Vejle Skytteforening49/23
1278290David Dam Olsson05-901 Skytteklubben DSB/ASF48/22
1324717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub48/22
1423219Bent Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF47/22
1514823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds43/19
1694451Roland Bernhard Cornely02-008 Snedsted Skytteforening42/21
1756654Arne Eliassen14-040 Kongsted Skytteforening42/17
1892513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening41/19
1993356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub41/19
2067769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening40/18
2128919Klaus Steffensen02-017 Thisted Pistolklub40/16
2217856Ole Møland Mortensen05-127 Djurslands Pistolklub38/18
2387303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening37/17
2413293Per S. Nielsen01-526 Støvring Skf.36/17
25105762Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub35/17
2628541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening35/17
2734941Laurits Herløv07-456 Vejle Skytteforening35/15
2841920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening34/15
2918137Karsten Sørensen05-136 Assentoft Skytteforening33/15
3029009Henrik Steffensen02-017 Thisted Pistolklub32/16
3190854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub32/16
3288612Peter Stampe Jansen03-037 Ørnhøj Skytteforening31/15
3391439Henrik Koustrup03-021 Struer Skyttekreds31/14
34105366Mads Damgård Møller07-456 Vejle Skytteforening29/13
3518494Benny Pedersen05-127 Djurslands Pistolklub29/13
3614365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.29/13
3713853Poul Erik Eriksen01-710 Vester Han Herred Skytteforening28/13
3856844Flemming Jaszczak10-009 Ringsted Skytteforening26/11
3914386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.25/11
4032690Erik Pedersen04-027 Lind Skytteforening22/11
4132869Bill Graversgaard04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I22/11
4218089Kristian Egelund05-136 Assentoft Skytteforening21/10
4334726Knud E. Müller07-456 Vejle Skytteforening21/09
4492430Erling Koling05-136 Assentoft Skytteforening20/09
4599727Palle Damgaard Nielsen13-374 RI 98 Skytteforening14/06

Grov pistol stævne i Næstrup 23-06-2012

RESULTATLISTE
grovpistol Næstrup

Grovvåben, 25m. – GP32 – Klasse GP32
1 27071 Jørn N. Kristensen 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 378/96
2 28267 Knud Iversen 02-006 Hurup Skytteforening 368/95
3 29055 Ebbe Sørensen 02-017 Thisted Pistolklub 367/94
4 35790 Allan Borg 01-502 Års Skf. 304/87
Grovvåben, 25m. – GPA – Klasse GPA
1 35790 Allan Borg 01-502 Års Skf. 365/94
2 26945 Carl E. Boll 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 352/93
3 27071 Jørn N. Kristensen 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 352/87
4 97099 Carsten Bruhn 02-023 Karby Skyttekreds 343/91
5 26999 Peter B. Johansen 02-023 Karby Skyttekreds 326/80
6 106578 Thomas Iversen 01-528 AKIF – Aalborg Kaserners Idræst Forening 316/86
7 27087 Jan E. Nielsen 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 315/67
8 92832 Sebastian Mikkelsen 02-006 Hurup Skytteforening 265/67
9 93356 Brian Brix Christiansen 02-017 Thisted Pistolklub 257/82
10 97970 Hans Jørgen Jacobsen 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 207/56
Grovvåben, 25m. – GR – Klasse GR
1 29055 Ebbe Sørensen 02-017 Thisted Pistolklub 369/90
2 92832 Sebastian Mikkelsen 02-006 Hurup Skytteforening 340/87
3 27087 Jan E. Nielsen 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 330/79
4 26950 Anton Mikkelsen 02-023 Karby Skyttekreds 328/91
5 26945 Carl E. Boll 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 322/81
6 93356 Brian Brix Christiansen 02-017 Thisted Pistolklub 311/81
7 96482 Jens Meldgaard 02-003 Sjørring Skytteforening 242/76
8 93357 Michael Mose Christiansen 02-017 Thisted Pistolklub 218/53
9 97970 Hans Jørgen Jacobsen 02-021 Nykøbing Mors Skyttekreds 179/34

 

Adresse- og Telefonliste Pr. 17. april 2012

Adresse- og Telefonliste

Pr. 17. april 2012

Kontor: Hornstrupvej 8, Kallerup, 7700 Thisted

Kontortid: Mandag til fredag 12.00 – 13.00 Onsdag desuden 16.00 – 19.00

Telefon: 97 93 10 85 / 30 97 10 85 Fax: 97 93 13 04
E-mail: dds-thy-mors@skytten.dk

1

Landdelsbestyrelsen

Anders K. Jørgensen, (Formand)
Oddesundvej 234, Villerslev, 7755 Bedsted

Svend Aage Andersen (Næstformand) Hornstrupsvej 8, Kallerup, 7700 Thisted

Daniel Thomsen
Siagervej 2, 7760 Hurup Thy

Kaj Gunni Nielsen
Antoinettebro 3, 7900 Nykøbing M

Michael Madsen
Sindrupvej 8, 7760 Hurup Thy

Paul Vittrup
Grandalsvej 66, 7700 Thisted

Steen Bakke Nielsen
Kanalvej 18, 7700 Thisted

Forretningsfører

Lisbeth Andersen
Hornstrupvej 8, Kallerup, 7700 Thisted

KAP-ansvarlig

Paul Vittrup
Grandalsvej 66, 7700 Thisted

Kontaktperson til pressen

Riffel

Anders K. Jørgensen
Oddesundvej 234, Villerslev, 7755 Bedsted Thy

Pistol

Jens Meldgaard
Kulmvej 10, 7700 Thisted

2

Tlf. 9794 6279 e-mail:Ronnebak@get2net.dk

Tlf. 9793 1085

Mob. 3097 1085 e-mail:dds-thy-mors@skytten.dk

Tlf. 3063 0662 e-mail: mustang_gt500_65@hotmail.dk

Tlf. 2276 5016 e-mail:kgn-imk@nielsen.mail.dk

Tlf. 9795 6328 Mob. 4034 6328

e-mail:michael-madsen@postkasse.com

Tlf. 2073 3668 e-mail:KAP27@nscthymors.dk

Tlf. 2835 8767 e-mail: sn@bakkes.dk

Tlf. 9793 1085 Fax 9793 1304 Mob 3097 1085

e-mail:dds-thy-mors@skytten.dk

Tlf. 2073 3668 e-mail:KAP27@nscthymors.dk

Tlf. 9794 6279 e-mail:Ronnebak@get2net.dk

Tlf. 9797 1014 e-mail: jens.meldgaard@gmail.com

Baneskydningsudvalg (Gevær)

Svend Aage Andersen, Sjørring Skytteforening (Formand) Tlf. 9793 1085

Hornstrupvej 8, Kallerup, 7700 Thisted

Anna Sørensen, Thisted Skyttekreds Refsvej 39 2. tv. 7700 Thisted

Knud Erik Sørensen, Sjørring Skytteforening Hvidhøjvej 2, Næstrup, 7700 Thisted

Laila Mikkelsen, Bjergby SGI&U Skranderupvej 12, 7900 Nykøbing M

Mads Blak, Sjørring Skytteforening Frydenshøj 111, Tilsted, 7700 Thisted

Ole Madsen, Sjørring Skytteforening Tøvlingvej 21, 7752 Snedsted

Villy Kristensen, Sjørring Skytteforening Lupinvej 24, 7700 Thisted

Skoleskydnings udvalg

Mogens Enevoldsen
Refstorpvej 8, 7760 Hurup Thy

Steen Bakke Nielsen
Kanalvej 18, 7700 Thisted

Faldmåls udvalg

Steen Bakke Nielsen
Kanalvej 18, 7700 Thisted

Fax 9793 1304

Mob 3097 1085 e-mail:ddsthymors@nscthymors.dk

Mob. 2142 5929 e-mail: anna-k-Sorensen@live.dk

Tlf. 9797 1320 Mob. 2372 8620

Tlf. 9775 1740 e-mail: skranderupvej@email.dk

Tlf. 2926 8499 e-mail: madsblak1@privat.dk

Tlf. 9793 6813 Mob. 2329 5946 e-mail:oiwm@mail.tele.dk

Tlf. 9792 4949 e-mail:sjørring@gltas.dk

Tlf. 9795 6524 e-mail: m.b.enevoldsen@hotmail.com

Tlf. 2835 8767 e-mail: sn@bakkes.dk

Tlf. 2835 8767 e-mail: sn@bakkes.dk

3

Terrænskydningsudvalg (Gevær)

Kristian Kanstrup, Sjørring Skytteforening (Formand) Meldbjergvej 13, Gærup, 7752 Snedsted

Tlf. 2023 8078

Tlf. 7215 7393 e-mail:meldbjerg@karby.dk

Daniel Thomsen
Siagervej 2, 7760 Hurup Thy

Michael Madsen
Sindrupvej 8, 7760 Hurup Thy

Peder K. Jørgensen
Præstevej 7, Boddum, 7760 Hurup Thy

Tlf. 3063 0662 e-mail: mustang_gt500_65@hotmail.dk

Tlf. 9795 6328 Mob. 4034 6328

e-mail:michael-madsen@postkasse.com Tlf. 9795 9041

Peter Kjær Pedersen, Thisted Skyttekreds
Peter Skrams Gade 52 A 2. tv., 8200 Aarhus C

Uddannelsesudvalg

Paul Vittrup, Sjørring Skytteforening (Formand) Grandalsvej 66, 7700 Thisted

Lisbeth Andersen, Sjørring Skytteforening Hornstrupvej 8, Kallerup, 7700 Thisted

Tlf. 2073 3668 e-mail: KAP27@nscthymors.dk

Tlf. 9793 1085

Mob. 3097 1085 e-mail: dds-thy-mors@skytten.dk

e-mail:

pederboddum@gmail.com

Tlf. 4014 54 30 e-mail:pkp1988@hotmail.com

4

Ungdomsudvalg / Projekt Ung
Svend Aage og Lisbeth Andersen (Projekt Ung Ledere)

Hornstrupvej 8, Kallerup, 7700 Thisted

Kirsten Bak Veje (Træner) Bårupvej 64, 7950 Erslev

Anders K. Jørgensen
Oddesundvej 234, Villerslev, 7755 Bedsted

Daniel Thomsen
Siagervej 2, 7760 Hurup Thy

5

Tlf. 9793 1085

Mob. 3097 1085 e-mail:dds-thy-mors@skytten.dk

Tlf. 9774 0209 e-mail: kirstenveje@hotmail.com

Tlf. 9794 6279 e-mail:Ronnebak@get2net.dk

Tlf. 3063 0662 e-mail: mustang_gt500_65@hotmail.dk

Pistoludvalg (bane og terræn)

Knud Iversen, Hurup Skytteforening (Formand) Oddesundvej 286, 7760 Hurup Thy

Ebbe Sørensen,Thisted Pistolklub (Næstformand) Lykkesvej 2 C, 7700 Thisted

Arne R. Hansen, Sjørring Skytteforening Trapsandevej 60, Vang, 7700 Thisted

Bent Mortensen, Nykøbing Mors Skyttekreds Fuglesøparken 27B, 7900 Nykøbing M

Brian Brix Christiansen, Snedsted Skytteforening Nørre Vænget 35, 7700 Thisted

Børge Vistisen, Sjørring Skytteforening Klingenbergvej 4, 7700 Thisted

Jens Meldgaard, Sjørring Skytteforening Kulmvej 10, 7700 Thisted

Jørn N. Kristensen, Nykøbing Mors Skyttekreds Åkjærsvej 7, 7900 Nykøbing M

Knud K. Jensen, Karby Skyttekreds Harrehøjvej 48, 7900 Nykøbing M

Kristian Toft, Snedsted Skytteforening Legindvej 14, 7752 Snedsted

Niels Knudstrup, Nykøbing Mors Skyttekreds Blåmunkevej 5, 7900 Nykøbing M

Sebastian Mikkelsen, Hurup Skytteforening Ashøjgade 6 st. th., 7760 Hurup Thy

Tlf. 9795 6023 mob. 2237 7724

e-mail:knud.iversen@post.tele.dk

Tlf. 2683 1166 e-mail:ebbe.sorensen@jubii.dk

Mob. 2099 4252 e-mail:arnerhansen@yahoo.dk

Tlf. 9772 0114

Mob.6154 2480 e-mail:maxibent@jubii.dk

Tlf. 4028 8076 e-mail:bbrix@post6.tele.dk

Tlf. 9797 1492

Tlf. 9797 1014

Mob.2030 1084 e-mail:jens.meldgaard@gmail.com

Tlf. 9772 0312 e-mail:guns@fyrvejen.dk

Tlf. 9772 5919 e-mail:knudjensen@postkasse.net

Tlf. 9793 6575

Mob. 2169 7847 e-mail:kristiantoft@hotmail.com

Tlf. 2099 5871 e-mail: nknudstrup@gmail.com

Tlf. 2789 4412 e-mail:sebber1989@yahoo.dk

6

Turneringsudvalg

Kaj Gunni Nielsen, Karby Skyttekreds, (Formand) Tlf. 2296 5016 Antoinettebro 3, 7900 Nykøbing M e-mail:kgn-imk@nielsen.mail.dk

Erik B. Jensen, Østerild og Omegns Skytteforening(Næstformand) Tlf. 9799 7115

Hovsørvej 21, 7700 Thisted

BørgeVistisen,SjørringSkytteforening Klingenbergvej 4, 7700 Thisted

Jens Knudsen, Snedsted Skytteforening Hovedgaden 118, 7752 Snedsted

Jens Meldgaard, Sjørring Skytteforening Kulmvej 10, 7700 Thisted

Knud Larsen, Sjørring Skytteforening Lupinvej 15, 7700 Thisted

Kurt Thomsen, Boddum-Ydby Skytteforening Jørgen Lykkesvej 4, 7770 Vestervig

Svend Erik Klausen, Sjørring Skytteforening Odinsvej 8, Sjørring, 7700 Thisted

Resultatformidling

Inger Lis Jørgensen, Boddum-Ydby Skytteforening Oddesundvej 234, Villerslev, 7755 Bedsted

Mob. 2032 7115 e-mail:bonderose@live.dk

Tlf. 97971492

Tlf. 9793 4767

Mob. 2486 2417 e-mail: skytteforeningensnedsted@live.dk

Tlf. 9797 1014 e-mail: jens.meldgaard@gmail.com

Tlf. 9792 44 47

Tlf. 2088 1277 e-mail: lthomsen@kabelmail.dk

Tlf. 2032 6113 Tlf. 5065 4412 e-mail:sek@klausen.mail.dk

Tlf. 9794 6279 e-mail:ilj@nscthymors.dk

7

Våbenkontrollanter

Knud Iversen, Hurup Skytteforening, Pistol Oddesundvej 286, 7760 Hurup Thy

Ole Sørensen, Boddum-Ydby Skytteforening, Riffel Vestervigvej147,Hassing, 7755 Bedsted Thy

Banelæggere, Riffel

Egon Christensen, Sjørring Skytteforening, Oddesundvej

Peder K. Jørgensen, Boddum-Ydby Skytteforening Præstevej 7, Boddum, 7760 Hurup Thy

Banelæggere, Pistol

Knud Iversen, Hurup Skytteforening Oddesundvej 286, 7760 Hurup Thy

Ebbe Sørensen, Thisted Pistolklub Lykkesvej 2 C, 7700 Thisted

Andre
De Danske Skytteforeninger

Vingstedvej 27, 7182 Bredsten

DGI – Nordvest

H.C. Ørstedsvej 2D, 7900 Nykøbing M.

Tlf. 9795 6023 e-mail:knud.iversen@post.tele.dk

Tlf. 9794 6192

Tlf. 9793 7455 Tlf. 9795 9041

Tlf. 9795 6023 e-mail:knud.iversen@post.tele.dk

Tlf. 2683 1166 e-mail:ebbe.sorensen@jubii.dk

Tlf. 7586 4222

Fax 7586 5475 e-mail:dds@skytten.dk

Tlf. 7940 4200

Fax 9771 0217 e-mail:nordvest@dgi.dk

Knud Poulsen(DDS THY – MORS repræsentant i bestyrelsen) Tlf. 9774 0355 Årnakke 23, Alsted, 7900 Nykøbing M

8

Skytteforeninger samt formænd

02 001 Thisted Skyttekreds

Lars Brandi
Havglimt 20, Klitmøller 7700 Thisted

02 003 Sjørring Skytteforening

Erik Hansen
Rodalsbakke 27, 7700 Thisted

Kasserer: Villy Kristensen, Lupinvej 24, 7700 Thisted

02 004 Boddum-Ydby Skytteforening

Mogens Enevoldsen
Refstorpvej 8, 7760 Hurup Thy e-mail: m.b.enevoldsen@hotmail.com

Tlf. 9797 5426

Mob. 6077 5624 e-mail:havglimt20@gmail.com

Tlf. 9797 4124

Mob.4027 4124 e-mail: erikreinbach@mail.dk

Tlf. 9795 6524

Kasserer: May-Britt Hasager, Gudnæs Strandvej 1, 7752 Snedsted

02 006 Hurup Skytteforening

Knud Iversen
Oddesundvej 286, 7760 Hurup Thy

02 008 Snedsted Skytteforening

Jens Knudsen
Hovedgaden 118, 7752 Snedsted

e-mail:skytteforeningensnedsted@live.dk Kasserer: Kristian Toft, Legindvej 14, 7752 Snedsted

02 009 Hvidbjerg-Ørum Skytteforening

Finn Kobberø Tlf. 9794 8139 Nordvejen 7, 7755 Bedsted Thy e-mail: finn607@hotmail.com

Kasserer: Jens Chr. Søndergaard, Madstedvej 6, 7755 Bedsted

02 011 Østerild Skytteforening

Erik B. Jensen
Hovsørvej 21, 7700 Thisted

Kasserer: Mona Lund, Aalborgvej 184, 7700 Thisted

Tlf. 9799 7115 Mob. 2032 7115

e-mail:bonderose@live.dk

9

Tlf. 9795 6023

Mob. 2237 7724 e-mail:knud.iversen@post.tele.dk

Tlf. 9793 4767 Mob 2486 2417

02 012 Thisted-Hanstholm Marineforenings Skyttelaug

Erik Wadmann
Simonsbakke 56, 7700 Thisted

02 014 Thisted Amts Garderforenings Skyttelaug

Glen Andersen
Floravænget 6, 7730 Hanstholm Fax

Tlf.

Kasserer: Jens Lynge Dahlgaard, Basaltvej 16, 7700 Thisted

9618 1143

02 017 Thisted Pistolklub

Ebbe Sørensen
Lykkesvej 2 C, 7700 Thisted

02 018 Thisted Tekniske Skoles Elevforening

02 021 Nykøbing Mors Skyttekreds

Niels Knudstrup
Blåmunkevej 5, 7900 Nykøbing M.

Tlf. 2683 1166 e-mail:ebbe.sorensen@jubii.dk

Tlf. 20 99 58 71 e-mail:nknudstrup@gmail.com

Kasserer: Bent Mortensen, Fuglesøparken 27B, 7900 Nykøbing M

02 023 Karby Skyttekreds

Leif Noppenau Tlf. 9793 1786 Gl. færgevej 3, V. Vildsund, 7700 Thisted Fax. 9793 0786 e-mail:noppenau@os.dk

Kasserer: Kirsten Andersen, Gl. Færgevej 3, V.Vildsund, 7700 Thisted

02 029 Bjergby SGI&U

Søren Sørensen
Brunhøjvej 15, 7950 Erslev

Formand for skydeudvalget:

Ejvind Jensen
Højtoftevej 12, Tødsø, 7950 Erslev

Tlf. 9774 0060 e-mail:soren-sorensen@pc.dk

Tlf. 97741577

Mob.6175 7315 e-mail:1619jensen@mail.dk

Tlf. e-mail:gekko@andersen.tdcadsl.dk

9797 5007 9797 5017

10

Næstrup Skyttecenter (SI)

Svend Aage Andersen, (formand) Hornstrupvej 8, Kallerup, 7700 Thisted

Ebbe Sørensen
Lykkesvej 2 C, 7700 Thisted

H.C. Poulsen
Nordmorsvej 33, 7950 Erslev

Irene Blak
P.L. Haldsvej 13. 7700 Thisted

John Hansen
Alleen 14, 7700 Thisted

Maren B. Pedersen
Tvorupvej 45, 7700 Thisted

Brian Brix Christiansen
Nørre Vænget 35, 7700 Thisted

Tlf. 9793 1085

Mob. 3097 1085 e-mail: nastrup@gl.tas.dk

Tlf. 2683 1166 e-mail:ebbe.sorensen@jubii.dk

Tlf. 9774 0534 Mob. 2818 9735

Tlf. 2942 3897 e-mail:iblack@hotmail.dk

Tlf. 9792 4501 Tlf. 9797 4048

e-mail: neram53@hotmail.com

Tlf. 4028 8076 e-mail:bbrix@post6.tele.dk

11

Telefon på skydebaner:

Bjergby SGI & U, Midt Mors Sport Tlf.

Boddum-Ydby Skytteforening , Ydby Tlf.
e-mail: BYS@nscthymors.dk

Boddum-Ydby Skytteforening, Dover Tlf.

Hurup Skytteforening, Linde Alle Hurup Skytteforening, Ashøje Karby Skyttekreds
Nykøbing Mors Skyttekreds Næstrup Skyttecenter

Sjørring Skytteforening
Snedsted skytteforening
Thisted Skytte Kreds
Østerild Skytteforening (Indendørs)

Tlf. 9795 2904 Tlf. 9795 2889 Tlf. 9776 1389 Tlf. 9772 2064 Tlf. 9797 1497 Tlf. 9797 1196 Tlf. 9793 4144 Tlf. 9792 4984 Tlf. 9799 7581

e-mail: oesterildsf@hotmail.dk

Evt. ændringer til telefon og adresselisten bedes meddelt forretningsføreren.

12