Pistol terrænstævne i Karby 03-06-2012

RESULTATLISTE
Karby-Hurup pistol terræn

karby-hurup pistolterræn










































Station 1SkiveFarveAfstandStilling
Mål 1S10 HorisontalGrøn25Stående
Mål 2Oval 1Grøn25
Mål 3Triangel 1Gul25
Mål 4Triangel 2Sort25
Mål 5S10 HorisontalGul25
Station 2
Mål 1B10094Stående
Station 3
Mål 1C30Grøn30Lav knælende
Mål 2C25Sort25
Mål 3C20Gul20
Mål 4C15Grøn15,5
Mål 5C10Sort11
Station 4
Mål 11/3Sort51Høj knælende
Mål 2Oval 4Gul41
Mål 3Oval 3Grøn31
Mål 4Oval 3Gul31
Station 5
Mål 1B65Sort58Stående
Mål 2B45Grøn42
Mål 3S15 HorisontalGul36
Mål 41/8Grøn36
Mål 5S5 VertikalGrøn15,5
Station 6
Mål 1Rondelle 3Sort34Liggende
Mål 2Rondelle 3Sort34
Mål 3Rondelle 1Grøn11
Mål 4Rondelle 1Gul11
Station 7
Mål 11/7Gul30Siddende
Mål 21/7Grøn
Mål 31/7Sort
Mål 41/7Grøn
Mål 51/7Gul
Station 8
Mål 1S25 HorisontalSort58Stående
Mål 2S20 HorisontalGul
Mål 3S20 HorisontalGrøn










































































































































































































































































5%-Skytte, Terrænskydning, Pistol cal. .22, 63
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GPA, 56
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GP32, 63
5%-Skytte, Terrænskydning, Grovvåben – GR, 62

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse UNG
192240Rasmus Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug55/25
292177Martin Kolling05-136 Assentoft Skytteforening29/14

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 1
155667Anker Sewohl14-038 Storstrømmens Skytteforening68/31
243974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening67/31
324121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub67/30
429559Kim Frandsen03-021 Struer Skyttekreds64/29
537659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening64/28
645489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds63/28
731374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I62/29
824717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub62/28
920666Jesper Larsen07-011 Ølsted Skytteforening61/28
1014860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds61/28
1128779Niels Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening61/26
1240949Henrik Rasmussen04-027 Lind Skytteforening60/28
1324106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub59/27
1426454Andreas Andersson05-901 Skytteklubben DSB/ASF58/26
1528919Klaus Steffensen02-017 Thisted Pistolklub57/27
1681128Jan Lennert Andersen04-009 Engesvang Skyttekreds57/26
1714823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds56/25
1897099Carsten Bruhn02-023 Karby Skyttekreds54/24
1932035Peter Davis04-027 Lind Skytteforening53/24
2024801Lars Gregersen05-901 Skytteklubben DSB/ASF53/24
2129055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub51/23
2278290David Dam Olsson05-901 Skytteklubben DSB/ASF49/22
2311589Jens Peter Larsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening48/21
2431549Per Jacobsen04-024 Ikast Skf47/20
2534458Lars Schmidt07-456 Vejle Skytteforening46/20
2616843Bendt Knudsen01-532 St. Restrup Skf.45/21
2724504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub43/20
2812731Torben B. Schmidt01-532 St. Restrup Skf.41/19
29105762Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub35/15

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 2
132017Poul Nykjær04-027 Lind Skytteforening63/29
2103432Ulrik Grodt07-011 Ølsted Skytteforening61/28
331381Poul Arne Sørensen04-009 Engesvang Skyttekreds60/27
467769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening59/26
513216Henrik Jensen01-526 Støvring Skf.58/28
687302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening57/27
756654Arne Eliassen14-040 Kongsted Skytteforening57/26
892513Henrik Lindegaard14-044 Faxe Skytteforening57/24
917570Frank Kristensen05-119 Allingåbro Skytteforening56/27
1032050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I56/26
1184771Erik Andersen02-008 Snedsted Skytteforening55/26
1287303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening54/25
1393718Mads Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug54/25
1424998Torben Brohus05-932 Århus Pistolklub54/24
1590761Kim Nørskov02-023 Karby Skyttekreds53/25
1612636John Olesen01-561 Hobro Egnens Skytteforening53/24
1780150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening52/25
1816943Peter Bentsen01-424 Aså Skytteforening51/24
1988577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening51/23
2099727Palle Damgaard Nielsen13-374 RI 98 Skytteforening50/19
2129009Henrik Steffensen02-017 Thisted Pistolklub44/20
2237741Merete Mogensen03-019 Skjern Skytteforening36/14
2313030Brian Pedersen01-526 Støvring Skf.35/16
2488612Peter Stampe Jansen03-037 Ørnhøj Skytteforening26/09

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse 3
189919Carina Molsing Sørensen10-009 Ringsted Skytteforening62/29
286998Hasse Nielsen14-058 Vordingborg Skytteforening62/28
322736Allan Nielsen04-014 Silkeborg Skyttekreds60/26
493356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub58/25
517021Linda Hougaard01-424 Aså Skytteforening52/24
616532Benny Sørensen01-532 St. Restrup Skf.51/25
734726Knud E. Müller07-456 Vejle Skytteforening50/23
818137Karsten Sørensen05-136 Assentoft Skytteforening49/23
922548Jan Bøgely04-014 Silkeborg Skyttekreds49/23
1088234Mikael Bo Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds48/22
11105895Thomas Borgen13-374 RI 98 Skytteforening46/20
1232869Bill Graversgaard04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I45/21
1391439Henrik Koustrup03-021 Struer Skyttekreds44/20
14105170Kosta Klasnic05-127 Djurslands Pistolklub41/20
1591952Martin Troelsen01-526 Støvring Skf.41/20
1692430Erling Koling05-136 Assentoft Skytteforening40/19
1790854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub39/19
18101408Finn Majgaard Jensen02-023 Karby Skyttekreds39/18
1928669Torben R. Hansen02-003 Sjørring Skytteforening38/18
2071901Tony Nobis04-009 Engesvang Skyttekreds38/18
2189048Jørn Christensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I38/17
22105366Mads Damgård Møller07-456 Vejle Skytteforening38/15
2392827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening37/17
2456844Flemming Jaszczak10-009 Ringsted Skytteforening36/15
2583743Casper Juhl Jensen01-526 Støvring Skf.35/15
26102480Per Fjord Carlsen06-035 Varde Skytteforening35/12
27100591Rolf Jensen04-009 Engesvang Skyttekreds31/14
2894451Roland Bernhard Cornely02-008 Snedsted Skytteforening29/14
29102953Preben Vesterager03-019 Skjern Skytteforening28/13
3093595Viggo Pedersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I26/12
3191152Gitte Nysten Hansen05-932 Århus Pistolklub24/10
32101311Gert Thorhauge Jensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening21/10
3328583Bjarne Elgård02-008 Snedsted Skytteforening21/10

 

 

Terrænskydning, Pistol cal. .22 – Klasse VET
181109John Harry Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening59/26
241920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening58/28
323724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds56/26
413406Jens Grundvad03-019 Skjern Skytteforening55/25
536861Finn Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening55/25
632857Bjarne Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I53/23
723219Bent Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF50/24
828541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening50/24
923961Uffe Høgh05-932 Århus Pistolklub50/23
1022935Kurt Persen05-119 Allingåbro Skytteforening49/23
1131414Ivan Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds47/22
1244032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening47/22
1313293Per S. Nielsen01-526 Støvring Skf.46/21
1431423Erik A. Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds45/21
1523200Solveig Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF45/21
1618494Benny Pedersen05-127 Djurslands Pistolklub44/20
1717856Ole Møland Mortensen05-127 Djurslands Pistolklub43/21
1829712John Andresen03-021 Struer Skyttekreds39/18
1934941Laurits Herløv07-456 Vejle Skytteforening39/18
2021143John Walker07-456 Vejle Skytteforening39/17
2125936Steffen V Mogensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF38/18
2214365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.37/17
2314386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.37/16
2436182Leif Berthelsen03-037 Ørnhøj Skytteforening35/17
2517700Svend Kolling06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening35/16
2618089Kristian Egelund05-136 Assentoft Skytteforening35/15
2796482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening34/16
2818262Ivan Jensen05-127 Djurslands Pistolklub32/15
2913853Poul Erik Eriksen01-710 Vester Han Herred Skytteforening27/13
3095341Jørgen Nielsen04-027 Lind Skytteforening26/11
3118455Carl Erik Iversen05-127 Djurslands Pistolklub19/09
3232690Erik Pedersen04-027 Lind Skytteforening14/07
3397417Mogens Poetzsch02-003 Sjørring Skytteforening14/06

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GP32 – Klasse GP32
143974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening69/31
287303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening63/29
313406Jens Grundvad03-019 Skjern Skytteforening62/28
480150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening62/27
537659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening61/29
634458Lars Schmidt07-456 Vejle Skytteforening60/26
787302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening59/28
840949Henrik Rasmussen04-027 Lind Skytteforening59/26
929055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub58/27
1020666Jesper Larsen07-011 Ølsted Skytteforening57/28
1166086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening57/27
1224998Torben Brohus05-932 Århus Pistolklub56/26
1323724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds56/26
1416943Peter Bentsen01-424 Aså Skytteforening55/26
1581128Jan Lennert Andersen04-009 Engesvang Skyttekreds55/25
1614860Bo Lykholt Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds54/26
1732050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I54/25
1844032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening54/25
1981109John Harry Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening54/24
2024106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub53/25
2192827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening52/23
2211589Jens Peter Larsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening51/23
2331374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I49/23
2416843Bendt Knudsen01-532 St. Restrup Skf.49/23
2588577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening48/23
2617021Linda Hougaard01-424 Aså Skytteforening47/22
2724504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub47/22
28101311Gert Thorhauge Jensen01-710 Vester Han Herred Skytteforening45/21
2916532Benny Sørensen01-532 St. Restrup Skf.45/21
3092240Rasmus Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug39/19
3128583Bjarne Elgård02-008 Snedsted Skytteforening33/14
3236182Leif Berthelsen03-037 Ørnhøj Skytteforening28/12
3393595Viggo Pedersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I27/12
3484771Erik Andersen02-008 Snedsted Skytteforening25/11
35102953Preben Vesterager03-019 Skjern Skytteforening22/10
3671901Tony Nobis04-009 Engesvang Skyttekreds21/10
3791152Gitte Nysten Hansen05-932 Århus Pistolklub15/06

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GPA – Klasse GPA
124121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub57/27
243974Sten Aarestrup08-351 Åbenrå Skytteforening57/26
317570Frank Kristensen05-119 Allingåbro Skytteforening56/26
497099Carsten Bruhn02-023 Karby Skyttekreds56/25
529559Kim Frandsen03-021 Struer Skyttekreds55/26
645489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds54/25
766086Ejner Nicolaisen11-048 Hørsholm Pistolforening54/25
878290David Dam Olsson05-901 Skytteklubben DSB/ASF52/24
936861Finn Nielsen03-037 Ørnhøj Skytteforening52/24
1092513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening51/23
1144032Henning Dall08-351 Åbenrå Skytteforening49/23
1213406Jens Grundvad03-019 Skjern Skytteforening49/22
1324717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub46/22
14103432Ulrik Grodt07-011 Ølsted Skytteforening46/22
1523961Uffe Høgh05-932 Århus Pistolklub46/20
1631381Poul Arne Sørensen04-009 Engesvang Skyttekreds44/22
1714386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.44/20
18105762Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub43/21
1924504John Jørgensen05-932 Århus Pistolklub43/21
2023724Hans Kurt Pedersen05-115 Grenå Skyttekreds43/20
21105895Thomas Borgen13-374 RI 98 Skytteforening43/18
2222736Allan Nielsen04-014 Silkeborg Skyttekreds42/20
2337659Preben Pedersen03-019 Skjern Skytteforening42/20
2467769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening42/18
2532017Poul Nykjær04-027 Lind Skytteforening42/18
2624998Torben Brohus05-932 Århus Pistolklub40/19
2732050Ove Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I40/18
2888577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening40/18
2926454Andreas Andersson05-901 Skytteklubben DSB/ASF38/19
3031414Ivan Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds38/18
3131423Erik A. Christensen04-009 Engesvang Skyttekreds37/17
3256654Arne Eliassen14-040 Kongsted Skytteforening36/17
3335536Kim Hylleberg Poulsen07-486 Østjydsk Pistolklub36/17
3413216Henrik Jensen01-526 Støvring Skf.35/17
3593718Mads Wrønding13-360 Københavns Amts Skyttelaug35/16
3625936Steffen V Mogensen05-901 Skytteklubben DSB/ASF35/16
3729712John Andresen03-021 Struer Skyttekreds35/15
3812731Torben B. Schmidt01-532 St. Restrup Skf.34/16
3992177Martin Kolling05-136 Assentoft Skytteforening32/15
4022935Kurt Persen05-119 Allingåbro Skytteforening32/14
41105170Kosta Klasnic05-127 Djurslands Pistolklub32/14
4290854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub31/15
4389919Carina Molsing Sørensen10-009 Ringsted Skytteforening31/15
4423200Solveig Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF31/14
4592827Poul Ognew08-351 Åbenrå Skytteforening31/13
4695341Jørgen Nielsen04-027 Lind Skytteforening29/14
4714365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.29/14
4899727Palle Damgaard Nielsen13-374 RI 98 Skytteforening29/13
4989048Jørn Christensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I28/13
50102480Per Fjord Carlsen06-035 Varde Skytteforening28/13
5112636John Olesen01-561 Hobro Egnens Skytteforening26/13
5286998Hasse Nielsen14-058 Vordingborg Skytteforening26/12
5322548Jan Bøgely04-014 Silkeborg Skyttekreds26/12
5441920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening26/12
5593356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub22/10
5688234Mikael Bo Hansen01-501 Aalborg Skyttekreds21/10
5718262Ivan Jensen05-127 Djurslands Pistolklub14/07

 

 

Terrænskydning, Grovvåben – GR – Klasse GR
124106Henrik K Pedersen05-932 Århus Pistolklub68/30
224121Steffen Høgh05-932 Århus Pistolklub66/30
329055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub62/29
432857Bjarne Jensen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I62/29
580150Dieter Meier03-019 Skjern Skytteforening58/27
631374Søren Andersen04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I57/27
745489David Larsen09-095 Svendborg Skyttekreds53/26
824801Lars Gregersen05-901 Skytteklubben DSB/ASF53/24
923961Uffe Høgh05-932 Århus Pistolklub50/23
1087302Bjarne Høj03-019 Skjern Skytteforening50/22
1121143John Walker07-456 Vejle Skytteforening49/23
1278290David Dam Olsson05-901 Skytteklubben DSB/ASF48/22
1324717Brian Therkildsen05-932 Århus Pistolklub48/22
1423219Bent Kjeldsen05-901 Skytteklubben DSB/ASF47/22
1514823Elizabeth Andreasen01-501 Aalborg Skyttekreds43/19
1694451Roland Bernhard Cornely02-008 Snedsted Skytteforening42/21
1756654Arne Eliassen14-040 Kongsted Skytteforening42/17
1892513Henrik Lindegaard14-040 Kongsted Skytteforening41/19
1993356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub41/19
2067769Bo Carstensen13-374 RI 98 Skytteforening40/18
2128919Klaus Steffensen02-017 Thisted Pistolklub40/16
2217856Ole Møland Mortensen05-127 Djurslands Pistolklub38/18
2387303Alex Høj03-019 Skjern Skytteforening37/17
2413293Per S. Nielsen01-526 Støvring Skf.36/17
25105762Christian Rixen Brandt Andersen04-106 Skive Pistolklub35/17
2628541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening35/17
2734941Laurits Herløv07-456 Vejle Skytteforening35/15
2841920Kaj Kastrup06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening34/15
2918137Karsten Sørensen05-136 Assentoft Skytteforening33/15
3029009Henrik Steffensen02-017 Thisted Pistolklub32/16
3190854Kim Laursen04-106 Skive Pistolklub32/16
3288612Peter Stampe Jansen03-037 Ørnhøj Skytteforening31/15
3391439Henrik Koustrup03-021 Struer Skyttekreds31/14
34105366Mads Damgård Møller07-456 Vejle Skytteforening29/13
3518494Benny Pedersen05-127 Djurslands Pistolklub29/13
3614365Ivan Hjortshøj01-503 Vadum Skf.29/13
3713853Poul Erik Eriksen01-710 Vester Han Herred Skytteforening28/13
3856844Flemming Jaszczak10-009 Ringsted Skytteforening26/11
3914386Hardy Grønhøj01-503 Vadum Skf.25/11
4032690Erik Pedersen04-027 Lind Skytteforening22/11
4132869Bill Graversgaard04-013 Kølkær/Fasterholt SG&I22/11
4218089Kristian Egelund05-136 Assentoft Skytteforening21/10
4334726Knud E. Müller07-456 Vejle Skytteforening21/09
4492430Erling Koling05-136 Assentoft Skytteforening20/09
4599727Palle Damgaard Nielsen13-374 RI 98 Skytteforening14/06

0 replies

Skriv en kommentar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *