Næstrup Åben 30-31/05-2012

RESULTATLISTE
DDS Thy – Mors – Åbent Stævne 2012




































































































































































































 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab BK1
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/14    200/13    400/27G
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/08    200/11    400/19S
390340Mathias Nielsen02-003 Sjørring Skytteforening198/07    199/11    397/18B
393790Henrik Lynggaard02-029 Bjergby SGI&U198/07    199/11    397/18P
588024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/07    198/08    396/15
693561Mogens Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10    199/07    395/17
788271Mia Meyer Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening199/10    196/08    395/18
893640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/08    195/10    393/18
995573Andreas Alstrup02-029 Bjergby SGI&U194/03    198/08    392/11
1092382Nana Bloch02-003 Sjørring Skytteforening196/08    195/06    391/14
1197734Kristian Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening195/08    194/04    389/12
1296500Lasse Weiskvist02-029 Bjergby SGI&U194/08    191/04    385/12

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab BK2
1103302Dennis Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/12    193/08    390/20G
298860Charlotte Falsig Jensen02-023 Karby Skyttekreds192/06    192/05    384/11S

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab BK3
1104943Marie Kjær Jensen02-029 Bjergby SGI&U195/06    198/13    393/19G
2102713Markus Erbs02-029 Bjergby SGI&U195/07    198/11    393/18S
385621Rasmus Immersen02-003 Sjørring Skytteforening194/05    193/03    387/08B
487346Oliver Dahl Pedersen02-003 Sjørring Skytteforening191/05    192/04    383/09
5105003Bjarke Møller Thing02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/04    189/04    383/08
699925Kasper Albrektsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening187/05    194/05    381/10
7106221Vincent G. Vestergaard02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/02    195/07    377/09
8104788Elias Würtz Vestergaard02-029 Bjergby SGI&U187/02    189/03    376/05
997739Michael T. Rasmusssen02-029 Bjergby SGI&U186/03    185/01    371/04
10106220Kasper Hjorth Lousdal02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/03    179/01    360/04
11106224Annika Overbeck02-004 Boddum-Ydby Skytteforening165/01    168/00    333/01

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab J1
196977Sara Bloch02-003 Sjørring Skytteforening198/10    199/10    397/20G
227027Michelle Thomassen02-029 Bjergby SGI&U198/08    196/08    394/16S
385377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/06    194/07    388/13B

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab J2
129074Claus Hove Birch02-001 Thisted Skyttekreds196/09    199/08    395/17G
228188Stefan Hasager02-004 Boddum-Ydby Skytteforening199/15    196/10    395/25S
328860Mads Bakke Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds194/06    200/12    394/18B
428864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening196/08    197/05    393/13
580941Jakob Krog Sloth02-001 Thisted Skyttekreds199/11    192/06    391/17
628847Marie Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/06    194/04    383/10

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab UNG
129106Camilla Sofie Bårup Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds190/06    193/09    383/15G
228425Thore P. Mejlholm02-001 Thisted Skyttekreds190/06    191/06    381/12S
326979Stefanie Emilie Nielsen02-023 Karby Skyttekreds190/09    189/08    379/17B
433494Morten S. Pedersen07-437 Ullerup Skytteforening185/06    189/03    374/09
528787Morten Kær02-003 Sjørring Skytteforening169/00    177/03    346/03

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10    194/12    390/22G
217033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds194/03    194/07    388/10S
329023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening194/08    188/04    382/12B

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening190/07    187/06    377/13G

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/01    187/06    369/07G
226939Ejvind M. Jensen02-029 Bjergby SGI&U178/07    178/04    356/11S

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab V1
129126Bent Olesen02-003 Sjørring Skytteforening198/08    199/13    397/21G
228158Kurt Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/02    193/06    387/08S

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab V2
128663Verner Jørgensen02-003 Sjørring Skytteforening193/08    191/04    384/12G
293637Bent Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening192/04    191/02    383/06S
3101592Elly Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/01    184/02    365/03B
4101367Flemming Rohr Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening182/00    173/03    355/03

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab ÅK1
128830Mette Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/14    199/11    399/25G
229117Bitten Hansen02-003 Sjørring Skytteforening196/06    199/07    395/13S
388266Inge Futtrup02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/10    197/08    394/18B
428459Ole Madsen02-003 Sjørring Skytteforening193/05    195/06    388/11
588263Claus Korsgård02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/07    194/07    388/14
629045Erik Reinbach Hansen02-003 Sjørring Skytteforening191/08    196/04    387/12
782605Lise Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening198/07    189/04    387/11
829136Anni Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/05    193/03    382/08

 

 

Gevær, 50m. – Mesterskab ÅK2
128466Nikolaj Madsen02-003 Sjørring Skytteforening197/08    196/08    393/16G
228896Lars Brandi02-001 Thisted Skyttekreds193/07    196/09    389/16S
3106212Niels Ole Jensen02-029 Bjergby SGI&U193/03    195/07    388/10B
4104000Liselotte Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening191/02    194/07    385/09
528517Karl Jonasen02-003 Sjørring Skytteforening191/01    192/06    383/07

 

 

Gevær, 50m. – Klasse BK1
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/14P
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening200/08P
388271Mia Meyer Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening199/10P
493640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/08
588024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening198/07
590340Mathias Nielsen02-003 Sjørring Skytteforening198/07
593790Henrik Lynggaard02-029 Bjergby SGI&U198/07
893561Mogens Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10
992382Nana Bloch02-003 Sjørring Skytteforening196/08
1097734Kristian Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening195/08
1196500Lasse Weiskvist02-029 Bjergby SGI&U194/08
1295573Andreas Alstrup02-029 Bjergby SGI&U194/03

 

 

Gevær, 50m. – Klasse BK2
1103302Dennis Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/12P
298860Charlotte Falsig Jensen02-023 Karby Skyttekreds192/06

 

 

Gevær, 50m. – Klasse BK3
1102713Markus Erbs02-029 Bjergby SGI&U195/07P
2104943Marie Kjær Jensen02-029 Bjergby SGI&U195/06P
385621Rasmus Immersen02-003 Sjørring Skytteforening194/05P
4105003Bjarke Møller Thing02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/04P
599642Rasmus Jensen02-008 Snedsted Skytteforening192/07
687346Oliver Dahl Pedersen02-003 Sjørring Skytteforening191/05
796975Nicolai Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening190/04
8106222Marc Lund Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening189/04
999925Kasper Albrektsen01-710 Vester Han Herred Skytteforening187/05
10104788Elias Würtz Vestergaard02-029 Bjergby SGI&U187/02
1197739Michael T. Rasmusssen02-029 Bjergby SGI&U186/03
12103286Jesper Daniel Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening183/04
13106221Vincent G. Vestergaard02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/02
14106220Kasper Hjorth Lousdal02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/03
15106224Annika Overbeck02-004 Boddum-Ydby Skytteforening165/01
16106223Mikkel Lund Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening148/00

 

 

Gevær, 50m. – Klasse J1
196977Sara Bloch02-003 Sjørring Skytteforening198/10P
227027Michelle Thomassen02-029 Bjergby SGI&U198/08
385377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/06

 

 

Gevær, 50m. – Klasse J2
128188Stefan Hasager02-004 Boddum-Ydby Skytteforening199/15P
280941Jakob Krog Sloth02-001 Thisted Skyttekreds199/11P
329074Claus Hove Birch02-001 Thisted Skyttekreds196/09
428864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening196/08
528860Mads Bakke Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds194/06
682600Celine Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening191/05
728847Marie Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/06

 

 

Gevær, 50m. – Klasse UNG
126979Stefanie Emilie Nielsen02-023 Karby Skyttekreds190/09P
228425Thore P. Mejlholm02-001 Thisted Skyttekreds190/06
229106Camilla Sofie Bårup Nielsen02-001 Thisted Skyttekreds190/06
433494Morten S. Pedersen07-437 Ullerup Skytteforening185/06
528787Morten Kær02-003 Sjørring Skytteforening169/00

 

 

Gevær, 50m. – Klasse 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10P
229023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening194/08
317033Lars Ørum Pedersen01-501 Aalborg Skyttekreds194/03

 

 

Gevær, 50m. – Klasse 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening190/07P

 

 

Gevær, 50m. – Klasse 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening182/01P
226939Ejvind M. Jensen02-029 Bjergby SGI&U178/07

 

 

Gevær, 50m. – Klasse V1
129126Bent Olesen02-003 Sjørring Skytteforening198/08P
228158Kurt Thomsen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/02
328851Maren B. Pedersen02-003 Sjørring Skytteforening191/04

 

 

Gevær, 50m. – Klasse V2
128663Verner Jørgensen02-003 Sjørring Skytteforening193/08P
293637Bent Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening192/04P
3101367Flemming Rohr Pedersen02-008 Snedsted Skytteforening182/00
428414Bent Erik Jensen02-003 Sjørring Skytteforening181/02
5101592Elly Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening181/01
6105711Poul Erik Jeppesen02-003 Sjørring Skytteforening152/00

 

 

Gevær, 50m. – Klasse ÅK1
128830Mette Christensen01-501 Aalborg Skyttekreds200/14P
282605Lise Schäffer02-003 Sjørring Skytteforening198/07P
388266Inge Futtrup02-004 Boddum-Ydby Skytteforening197/10
429117Bitten Hansen02-003 Sjørring Skytteforening196/06
588263Claus Korsgård02-004 Boddum-Ydby Skytteforening194/07
628459Ole Madsen02-003 Sjørring Skytteforening193/05
729045Erik Reinbach Hansen02-003 Sjørring Skytteforening191/08
829136Anni Brandi02-001 Thisted Skyttekreds189/05

 

 

Gevær, 50m. – Klasse ÅK2
128466Nikolaj Madsen02-003 Sjørring Skytteforening197/08P
285376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening196/10P
328896Lars Brandi02-001 Thisted Skyttekreds193/07
4106212Niels Ole Jensen02-029 Bjergby SGI&U193/03
5104000Liselotte Overbeck Gregersen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening191/02
628517Karl Jonasen02-003 Sjørring Skytteforening191/01
7106430Daniel Badstue Kirk02-003 Sjørring Skytteforening188/03
8106433Thomas Holm02-003 Sjørring Skytteforening186/01
9102656Majbritt Thoftdahl02-008 Snedsted Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening150/05    148/08    298/13G
293640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03    146/03    291/06S
388024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/11    144/06    290/17B
491423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening138/02    138/01    276/03

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab JUN
128864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening147/04    147/07    294/11G
285377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening141/02    145/03    286/05S

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening147/10    147/08    294/18G
229023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening139/02    146/03    285/05S

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening137/01    131/00    268/01G

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening132/00    131/02    263/02G

 

 

Gevær, 200m. – Mesterskab V1
185376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03    150/06    295/09G

 

 

Gevær, 200m. – Klasse BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening150/05P
288024Nanna Lynggaard Kristensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/11
393640Rasmus Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03
491423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening138/02

 

 

Gevær, 200m. – Klasse JUN
128864Mads Immersen02-003 Sjørring Skytteforening147/04P
285377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening141/02

 

 

Gevær, 200m. – Klasse 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening147/10P
229023Hans Jøren Z. Jensen02-011 Østerild og Omegns Skytteforening139/02

 

 

Gevær, 200m. – Klasse 2
128345Anders Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening137/01P

 

 

Gevær, 200m. – Klasse 3
193636Lars Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening132/00P

 

 

Gevær, 200m. – Klasse V1
185376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening145/03P

 

 

Gevær, 200m. – Klasse ÅK2
128787Morten Kær02-003 Sjørring Skytteforening143/03P

 

 

Gevær, 300m. – Mesterskab BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/04    147/07    293/11G
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening133/01    135/01    268/02S

 

 

Gevær, 300m. – Mesterskab JUN
185377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening140/02    136/05    276/07G

 

 

Gevær, 300m. – Klasse BK
128262Kristian Fabricius02-004 Boddum-Ydby Skytteforening146/04P
291423Mads Kappel02-004 Boddum-Ydby Skytteforening133/01

 

 

Gevær, 300m. – Klasse JUN
185377Niels Christensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening140/02P

 

 

Gevær, 300m. – Klasse 1
128418Anders K. Jørgensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening284/09P

 

 

Gevær, 300m. – Klasse ÅKL
185376Bjarne Dewett Weber Jensen02-004 Boddum-Ydby Skytteforening140/04P

 

 

Standardpistol, 25m. – Klasse 1
128779Niels Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening540/86P

 

 

Standardpistol, 25m. – Klasse VET
196482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening509/79P
229107Børge Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening494/81

 

 

Standardpistol, 25m. – Klasse ÅKL
128712Steen Kruse Jensen02-003 Sjørring Skytteforening553/93P
293356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub506/92

 

 

Finpistol, 25m. – Klasse 1
129055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub555/86P

 

 

Finpistol, 25m. – Klasse VET
196482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening489/93P

 

 

Finpistol, 25m. – Klasse ÅKL
193356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub514/84P
2104719Elisa Wagner Jensen02-001 Thisted Skyttekreds478/78

 

 

Grovvåben, 25m. – GP32 – Klasse GP32
129055Ebbe Sørensen02-017 Thisted Pistolklub380/100P
228267Knud Iversen02-006 Hurup Skytteforening371/95
388577Kristian Toft02-008 Snedsted Skytteforening346/81

 

 

Grovvåben, 25m. – GPA – Klasse GPA
184771Erik Andersen02-008 Snedsted Skytteforening307/80P
228779Niels Vistisen02-003 Sjørring Skytteforening296/91
328583Bjarne Elgård02-008 Snedsted Skytteforening250/74
493356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub250/66

 

 

Grovvåben, 25m. – GR – Klasse GR
193356Brian Brix Christiansen02-017 Thisted Pistolklub343/95P
292832Sebastian Mikkelsen02-006 Hurup Skytteforening332/86P
328541Jens Knudsen02-008 Snedsted Skytteforening304/83
428200Peter Iversen02-006 Hurup Skytteforening281/67
596482Jens Meldgaard02-003 Sjørring Skytteforening273/81
6102637Ole Vestergaard Preetzmann Jensen02-008 Snedsted Skytteforening175/34

0 replies

Skriv en kommentar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *